Sıkça Sorulan Sorular

Genel Sorular

Gerçek soru şu olmalıdır : " Neden emlakçılar bu kadar pahalı ? "

Emlakzip, verimli bir şekilde, tüm sorunları ele alarak sadece bir ana ofisten hizmet eder. Yüksek fiyatlı dükkan kiralama maliyetlerinden kaçınır.

Komisyon yok; düşük genel gider ve yüksek hizmet kalitesi.

En büyük farkımız Emlakzip'te Komisyon olmamasıdır. Emlakzip sadece sabit bir ücret alır. Başka gizli ücret yoktur.

7 gün 24 saat çalışıyoruz. ( Telefonlarımız 24/7 açıktır. )

İnternette online pazarlama faaliyetleri yürütüyoruz. 

Türkiye'de alıcıların %95'i Sahibinden, Hürriyet Emlak, Milliyet Emlak, Emlakjet, Zingat gibi emlak portalları vasıtasıyla ev buluyor.
Şu anda İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli, Eskişehir'de hizmet veriyoruz. Hizmet verdiğimiz yerler sürekli genişliyor. 
Tabiki, diğer emlak ofisleriylede çalışabilirsiniz.Diğer emlakçılarla yaptığınız sözleşmeyi kontrol etmeniz gerekir. Mevcut emlak ofisinizle imzaladığınız sözleşmenin kayıt ve şartlarına tabi tutabilirsiniz. Mevcut emlak ofisinizle olan anlaşma bitene kadar beklemek zorunda kalabilirsiniz veya temsilcinizle iyi konuşursanız, sözleşmeden erken ayrılabilirsiniz! Diğer emlak ofisleriyle çalışmak tamamen sizin kişisel kararınızdır.
Gayrimenkulleriniz ortalama 25 günde satılır, 20 gün içinde de kiralanır.
Bize ulaşmak için 0 (232) 216 1538 numaralı telefonu arayın veya info@emlakzip.com adresine e-posta gönderin.
Evet var. 


249 TL - 499 TL arası gayrimenkul kiralamalarında alıcıdan aldığımız sabit ücret 249 TL + KDV'dir.

500 TL - 4999 TL arası gayrimenkul kiralamalarında alıcıdan aldığımız sabit ücret 499 TL + KDV'dir.

5000 TL - 9999 TL arası gayrimenkul kiralamalarında alıcıdan aldığımız sabit ücret 999 TL + KDV'dir.

10000 TL ve üzeri gayrimenkul kiralamalarında alıcıdan aldığımız sabit ücret 1999 TL + KDV'dir.


249.999 TL ve altı gayrimenkul satışlarında alıcıdan aldığımız sabit ücret 999 TL + KDV'dir.

250.000 TL - 499.999 TL arası  gayrimenkul satışlarında alıcıdan aldığımız sabit ücret 1499 TL + KDV'dir.

500.000 TL - 999.999 TL arası gayrimenkul satışlarında alıcıdan aldığımız sabit ücret 1999 TL + KDV'dir.

1.000.000 TL ve üzeri gayrimenkul satışlarında alıcıdan aldığımız sabit ücret 2499 TL + KDV'dir.


Emlakzip, diğer emlakçılar ile aynı anda gayrimenkulünüzü pazarlamaktan mutluluk duyar; fakat diğer emlakçılardan doğabilecek ekstra masrafların farkında olmanızı ve sözleşmenizin detaylarını kontrol etmenizi önerir.

Gayrimenkul aramalarının çoğunluğu şimdi online olarak yapılıyor. Diğer emlakçılar iyi çalışabilir, fakat onlar sabit ücreti yerine, bir satış yüzdesi ücreti alırlar.

Bizi seçerseniz, gayrimenkulünüzü Sahibinden ve Hürriyet Emlak gibi Türkiye'nin önde gelen emlak portallarında yayınlayacağız ve binlerce alıcıya sunacağız. Dahası, diğer emlak ofislerinin aksine, ihtiyacınız olan tüm tavsiyeleri ve yardımları sunmak için haftanın 7 günü 24 saat hizmetinizdeyiz.

Daha önce başka bir emlakçıya gayrimenkulünüzü satması veya kiralaması için talimat vermiş olsanız bile, bizde gayrimenkulünüzü pazarlamaktan çok mutlu oluruz. Bununla birlikte, zaten Türkiye'de başka bir emlak ofisi ile çalışmakta iseniz, muhtemelen tek bir acentelik ve / veya tek satış hakları sözleşmesi üzerinde anlaşmışsınızdır. İki sözleşme bedelini ödememe ihtimalini önlemek için sözleşmenin şartları dikkate alınmalıdır.

Teknik Sorular

Basit : Gayrimenkule afiş asılır, gayrimenkul tam tanımıyla ve detaylarıyla ilan sitelerine girilir, gayrimenkulün ücretsiz değerlemesi yapılır, yüz yüze görüşme yapılır, 3 boyutlu gezilebilir ev modeli hazırlanır, ev kat planı çizilir, profesyonel fotoğraf çekilir gayrimenkulün ve çevresinin özel video çekimi yapılır, ilan sitelerinde önde çıkmak için reklam yapılır, Facebook, Instagram, Twitter ve Youtube reklamı yapılır. Komisyon YOK.Sahibinden, Hürriyet Emlak, Milliyet Emlak, Emlakjet, Zingat, Trovit, Letgo ve Mitula'da .
İlanınızı 48 saat içinde hazır hale getirmeyi amaçlıyoruz. 
İlanınız zaman geçtikçe, yeni ilanlar yayına alındıkça arama sıralarında arka sıralara düşebilir. Dopingli ilanlarınız daha ön planda olur, benzerlerden ayrışır. İlanlarınız daha fazla kişi tarafından görüntülenir ve alıcısında daha hızlı ulaşır. Böylece sizde en kısa zamanda satar veya kiralarsınız. Dopingli ilanlarla tıklamalarınızı %100 artırabilirsiniz.
İlanlar gayrimenkul satılana veya kiralanana kadar yayında kalır.
İlan veren kişi müsait olduğu zamanları Emlakzip danışmanına bildirir. Alıcılarla görüşme talep ettikleri müsait olduğunuz zamanlarda yada sizin adınıza alıcılarla iletişime geçeriz. 
Gayrimenkul danışmanımız, satış ve kiralama aşamasının her adımında sizin yanınızda olacak. Ekstra bir ücret talep edilmeyecektir.
Gayrimenkul danışmanımız sizi bilgilendirecek veya gerekirse sizin adınıza pazarlık yapacaktır.
Emlakzip danışmanlarına başvurun yada 0 (232) 216 1538 numaralı telefondan veya info@emlakzip.com mail adresinden ücretsiz olarak bize ulaşın.
Emlakzip teknoloji sayesinde gayrimenkulunüzü 3D ortamda oda oda dolaşılabilir hale getirir. Bu sayede emlakzip aynı anda yüzlerce kişinin gayrimenkulunüzü bizzat yerinde görmek zorunda kalmadan oradaymış gibi incelemesini ve sadece ciddi alıcıların ziyaret etmesini sağlar. Özellikle satışa çıkarttığı gayrimenkulde halen oturan ya da kiracısı olan mülk sahipleri, bu yöntemi ev sakinlerini neredeyse hiç rahatsız etmediği için avantajlı bulunmaktadır.